Item # FXAM-26A6V-A2A0
NUMATICS/AVENTICS NFPA CYLINDER
A SERIES 2 1/2" BORE 26" STROKE, 2A=
- Call for Price
- Manufacturer: NUMATICS
- UM: EA
NOT FINDING WHAT YOU NEED?
SEND US AN E-MAIL:
SALES@THEPNEUMATICSTORE.COM
Click image to enlarge
Specifications
| MOUNTING STYLE | REAR FLANGE MOUNT |
| BORE SIZE | 2 1/2" |
| FULL INCH STROKE | 2" |
| FRACTION STROKE | 0" |
| CUSHIONS | NONE |
| OPTIONS | THREAD EXTENSION |
| MAGNET OPTION | NO MAGNET |
| SECOND STROKE | NONE |
Item # FXAM-26A6V-A2A0
NUMATICS/AVENTICS NFPA CYLINDER
A SERIES 2 1/2" BORE 26" STROKE, 2A=
Documents
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.