Item # X0AL-45I4D-BYE0
NUMATICS/AVENTICS NFPA CYLINDER/ ROD LOCK MNT
A SERIES 2" BORE 45 1/2" STROKE, H/C CUSH
- Call for Price
- Manufacturer: NUMATICS
- UM: EA
NOT FINDING WHAT YOU NEED?
SEND US AN E-MAIL:
SALES@THEPNEUMATICSTORE.COM
Click image to enlarge
Specifications
| MOUNTING STYLE | BASIC NO MOUNT |
| BORE SIZE | 2" |
| FULL INCH STROKE | 45" |
| FRACTION STROKE | 1/2" |
| CUSHIONS | HEAD AND CAP - TOP |
| OPTIONS | NOT LISTED |
| MAGNET OPTION | NO MAGNET |
| SECOND STROKE | NONE |
Item # X0AL-45I4D-BYE0
NUMATICS/AVENTICS NFPA CYLINDER/ ROD LOCK MNT
A SERIES 2" BORE 45 1/2" STROKE, H/C CUSH
Documents
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.