Item # X1AT-12A1D-CAA0
NUMATICS/AVENTICS NFPA CYLINDER
A SERIES 5" BORE 12" STROKE, EXT TIE ROD BOTH ENDS, H/C CUSH
- $644.30 / EA
- Manufacturer: NUMATICS
- UM: EA
NOT FINDING WHAT YOU NEED?
SEND US AN E-MAIL:
SALES@THEPNEUMATICSTORE.COM
Click image to enlarge
Specifications
| MOUNTING STYLE | EXTENDED TIE ROD BOTH ENDS |
| BORE SIZE | 5" |
| FULL INCH STROKE | 12" |
| FRACTION STROKE | 0" |
| CUSHIONS | HEAD AND CAP - RIGHT |
| OPTIONS | NONE |
| MAGNET OPTION | NO MAGNET |
| SECOND STROKE | NONE |
Item # X1AT-12A1D-CAA0
NUMATICS/AVENTICS NFPA CYLINDER
A SERIES 5" BORE 12" STROKE, EXT TIE ROD BOTH ENDS, H/C CUSH
Documents
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.